Gömleği Tersten Giyme Trendi

Modanın kısacık tarihinde o kadar çok şey denendi ve akım yarattı ki, artık moda olabilecek bir stil kalmadı diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İşte size yeni bir örnek: gömleği tersten giyme trendi! Üstelik bu akıma sadece gömlekler değil, bluzlar, kazaklar, hırkalar da katılmaya hazırlanıyor.

Son Yılların En Dikkat Çekici Trendi!

Moda tasarımcılarının “Olmaz böyle şey!” dedirten fikirlerinin sokaklara yansıması çok da uzun sürmüyor. Mutlaka yeni stillere açık, farklılık arayan moda takipçilerinin objektifine takılıyor. 2016 yılının moda akımı içerisinde en fazla dikkat çeken stil (ünlü modacıların bin bir emekle hazırladıkları tasarımlar değil) gömlekleri tersten giyme trendi oldu.

Gömleği Tersten Giyme Trendinde Stiller

Gömleği ters giyme trendinde sadece tek düğmelerin iliklenmesi, güzel sırtları ortaya çıkarıyor. Sırtınızın güzelliğine güveniyorsanız, ters giydiğiniz gömlek ya da bluz düğmelerini iliklemeden açıkta bırakarak, iddianızı gösterebilirsiniz. Bunun yanı sıra tamamen boynunuza kadar tersten ilikleyip (ki bunu uygulamak kolay değil) farklı bir tarz oluşturabilirsiniz.

Tersten Giyme Trendinde Yaz ve Kış Modası

Yaz sonuna doğru trend olmaya başlayan gömleği tersten giyme akımının, sonbahar/kış mevsiminde V yaka bol kazakların, uzun ve düğmeli hırkaların, triko elbiselerin tercih edilmesi ile süreceği öngörülüyor. Bahar/yaz sezonunda, yine daha çok açık renklerin hâkimiyetinde klasik gömlekler ve boyfriend gömleklerin giyilmesi popüler olacak.

Ters Gömlek Giyme Stili Nasıl Kombine Edilir?

Ters gömlek stili ile giyilen maskülen üst parçalara en iyi Jean pantolonlar eşlik ediyor. Daha feminen gömlek ve bluzlar için ise kalem, mini etek ya da anvelop modelleri tercih edilebilir.

Üst üste gömlek giyme modası da vardı bir dönem. İnsanlara çok masraflı gelmiş olacak ki çok kısa sürdü pek de popüler olmadı. Bakalım bu cesaret isteyen, gömleği tersten giyme modası ne kadar sürecek?

 

Etiketler: , , , ,

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Eksimum. Tüm Hakları Saklıdır.