Seyrek Kaşlara ve Saçlara Microblading Yöntemi

Son dönemlerde seyrek kaş ve saçlar için mucizevî bir buluş olan Microblading yöntemi, 3D kıl tekniği uygulaması ile yapılıyor. Kaşlarda ve saçlarda manuel yöntem ile uygulanan bu teknik sayesinde saçlarınızın ve kaşlarınızın daha yoğun ve güçlü bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Yoğunluk ile sorununuz yok ise bu durumda şekil ve efekt verme aşamasında da bu yöntemi güvenle tercih edebilirsiniz. Peki, seyrek kaşlara ve saçlara Microblading yöntemi nasıl uygulanır?

Uygulama Şekli

Gerek genetik nedenlerden gerekse de dış etkenlerden dolayı meydana gelen seyrekleşme ya da kellik durumları; bu uygulama için özel olarak geliştirilen bir cihaz ile gerçekleştiriliyor. Bu yöntem sayesinde yapılan kaş ve saç tasarımında, orjinali ile ayırt edilmesi mümkün olmayan mükemmel bir sonuca ulaşabilirsiniz. Bu işlem sırasında doğal mikro pigmentleri kullanıldığından sağlık açısından herhangi bir sorun oluşturmaz. Microclading uygulamasında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; kalıcı makyaj cihazı ile bu işlemi yaptırmamaktır. Kalıcı makyaj cihazı ile yapılan işlem, doğal bir görünüm oluşturmadığından pek çok kişi tarafından tercih edilmez.

Microblading işlemini yaptırdıktan sonra en çok merak edilenlerden biri de kalıcılığın ne kadar uzun süreceğidir. Her birey farklı cilt yapısına sahip olduğundan kalıcılık süresi de bu doğrultuda farklılık gösterir. 6 ya da 18 ay arasında yapılan boyalar, cilt tarafından emilerek kaybolur.

Microblading İşleminde Alerji Oluşur mu?

Vücudunuza yapacağınız işlem ne olursa olsun, ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey; cildinizde herhangi bir alerjik durumun meydana gelip gelmemesidir. Kaş ve saç tasarımında kullanılan pigmentler, tamamen organik bir yapıya sahip olduğundan alerji ya da yan etki durumları meydana gelmez. Fakat yine de içinizin rahat etmesi için mutlaka alanında uzman olan kişiler ile bu işlemi yaptırmalısınız.

 

Etiketler: ,

 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.