Diz Estetiği Nedir?

Diz kapaklarının güzel görünmediğini düşünenlerin, etek veya şort giymek isteyip de diz kapakları kendisine sorun olan sayısı bir hayli fazladır. Bu yakınmaları daha çok sıcak yaz günlerinde duyarsınız. Belki ihtiyaç duyuyorsunuz belki de sadece merak ediyorsunuz, diz estetiği nedir? Araştırma yazımızı sizler ile paylaşıyoruz.

Diz Estetiği Yöntemleri

Diz estetiği bölgesel yağ dokularının şekillendirilmesidir. Bacakları düzgün fakat bölgesel yağ fazlalığı olan kişiler için Liposuction yağ alma yöntemi; kolay, zahmetsiz ve çokça uygulanan bir uygulamadır. Bacak estetiğini güzel bulmayanlarda liposuction yerine, (liposculpture, liposhaping gibi) kompleks bacak şekillendirme yöntemleri yapılabiliyor. Bu şekillendirmede bacak, uyluk ve diz kapağı arasındaki estetik ön planda tutularak karma işlemler uygulanıyor. Bazı bölgelerde yağ alınabiliyor, bazı bölgelere yağ hücresi veriliyor, doku içi bağların gevşetilmesi, kas tonusu artırma işlemleri, mini liftler ekleme ve derinin mikro dolaşımını düzelten pek çok yönteme başvurulabiliyor. Bunlar bacağın kontur estetiğini oluşturur.

Mikrodermabrazyon

Ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılması için yapılan Mikrodermabrazyon, kötü görünen cilt tabakasının soyulması ve lazer teknikleri kullanılarak yapılan bir cilt estetiği. Bacak cildinin mükemmel görünebilmesi için, kılsız, pürüzsüz, yumuşak ve kılcal damarlarının belirgin olmaması gerekiyor. Mikrodermabrazyon teknikleri ile bu tip görsel sorunlar halledilebiliyor. 

Firming-Smoothing

Doku kalitesinin bozulmuş olduğu durumlarda cerrahi operasyonlar gerekebilir. Bunlar temel olarak kasık bölgelerine gizlenen germe işlemleridir. Firming-smoothing ana başlığı altında, bacak şekillendirmede birçok cerrahi girişimlerin yanında endormoloji gibi cerrahi olmayan yöntemler de yer alıyor. Diz çevresi estetiğinde toplamda yapılan işlem 1-2 saat sürüyor, genellikle lokal anestezi yeterli bulunuyor. Aynı gün evinize gidebiliyorsunuz. Bazı özel kremler kullanarak sosyal hayatınıza devam ediyorsunuz.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.