Mermer Çeşitleri Nelerdir?

Mermer, zemin dâhil evin herhangi bir yerinde kullanılabilir, özellikle mutfak, banyo, antre ve hatta duvarlar için dekoratif vurgular olarak popülerdir. İşletme kalitesi açısından kaliteli mermer Ankara bölgesi civarında yaygındır. Mermer, daha çok Afyon mermeri, Bilecik mermeri veya Sienna, Verona ve Brescia mermerleri gibi çıkarıldığı bölgenin adı ile anılarak markalaşır veya dünyanın değişik yerlerinden çıkarılan mermerler, benzerliğinden dolayı aynı adlarla piyasada kendine yer bulur.

mermer-ankara

Ankara Mermer İmalatı Nasıl Gerçekleşir?

Mermer üretim sürecinde testere kesme, kurutma, maskeleme, kürleme, parlatma ve depolama yer alır. Taş katmanlar arasından çıkarılan mermer Ankara işletmelerinde levhalar halinde kesilir. Küçük, orta ve büyük mermer bloklar,  mermer plakalar üretmek için disk testerelerle işlenir. Delikler, çatlaklar ve fosiller gibi küçük kusurlar içeren mermer bloklara, nihai ürün kalitesini sağlamak için genellikle cila işlemi yapılır. Daha derinden çıkarılan mermerlerde bu parlatma adımı sınırlı bir seviyededir.

Kaliteli ve uygun fiyatlı mermer arayışında iseniz bircanmermer.com.tr web adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Dünyanın en iyi mermer çeşitlerinden göz alıcı doğal taşlara, mükemmel renkli mozaiklere kadar, taş dekorasyon için gerekli tüm materyalleri bir arada bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Eksimum. Tüm Hakları Saklıdır.