Hamileyken Denize Girmek ve Güneşlenmek Zararlı mıdır?

Hamilelik döneminde denize girmek birçok kadının kaçındığı bir durumdur. Fakat sanılanın aksine bu dönemde denize girmek oldukça faydalıdır. Uzmanlar, hamilelerin sağlığı elverdiği sürece denize girmelerini tavsiye ederken, mikrop kapma olasılığı olduğu için havuza girmekten kaçınmalarını tavsiye ederler.

gebelik

gebelik

Hamilelilerin Denize Girerken ve Güneşlenirken Dikkat Etmesi Gerekenler

Hijyen, hamile kişilerin sağlığı açısından oldukça önemli bir faktördür. Bu yüzden deniz suyu, havuza göre daha çok tavsiye edilir. Fakat denize girilecek plajın da aynı şekilde hijyenik olması gerekir. Bu yüzden kirli suların olabileceği kıyılarda denize girilmemesi gerekir. Ayrıca hamileler, denize tek başına kesinlikle girmemelidir. Çünkü bu dönemde krampların oluşma ihtimali daha fazladır ve denizde kramp girmesi durumunda kişinin can güvenliği tehlikeye girebilir.

gebelik

gebelik

Hamilelikte güneşlenmeye ise belirli sınırlar içerisinde izin verilir. Normalde bile öğlen saatlerinde güneş tam tepede olduğu zaman güneşlenmek, insanların sağlığını tehlikeye atacağı gibi hamilelerin, bundan olumsuz etkilenme olasılığı çok daha yüksektir. Öğle saatlerinde güneş çok fazla sıcak verdiği için hamileler, su kaybı yaşar. Bu da hem kendi hem de bebeğinin sağlığını tehlikeye sokar. Ayrıca hamile kişilerin oturacakları yer gölge bile olsa mutlaka koruyucu güneş kremi kullanmaları tavsiye edilir. Denize girebilecekleri en uygun saatler ise, sabahın erken saatleri ya da akşamüzeridir.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Eksimum. Tüm Hakları Saklıdır.