Ev Yenileme Ekonomik Şekilde Nasıl Yapılır?

Evinizi dekore etmenin her zaman çok fazla masraflı bir iş olduğunu düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Yaşam alanlarınızı değiştirerek yepyeni bir hale getirmeniz için sizlere özel hazırladığımız ev yenileme ekonomik şekilde nasıl yapılır yazımızdan sonra basit dokunuşlar ile evlerinizi yenileyebilirsiniz.

Eskileri Yenileyerek Başlayabilirsiniz

Ekonomik bir şekilde dekorasyon yapmak istiyorsanız ilk olarak eski eşyalarınızı yenilemeyi deneyebilirsiniz. Evinizde yer alan eşyaların üzerinde ufak tefek basit işlemler yaparak onları daha işlevsel ve yeni gözüken bir hale getirebilirsiniz.

Eşyaları Farklı Amaçlar için Kullanmak

Eşyalarınızı amaçları dışında kullandığınız zaman enerjik ve farklı bir hava yaratabilirsiniz. Örneğin; evinizde yer alan şık bir tabureyi saksılık olarak kullanabilir veya eski ahşap bir merdiveninizin etrafına asarak aydınlatma aracı haline getirebilirsiniz.

Çerçeve Kullanımını Arttırın

Son yıllarda tüm dekorasyon stilleri içerisinde yer alan çerçevelere mekanlarınızda daha fazla yer verebilirsiniz. Bu tür işlemler yaparken çerçeveler ve içerisindeki görselleri tamamen zevkinize göre seçebilirsiniz.

Takımları Unutun

Yemek takımları, oturma odası takımları ve yatak odası takımları gibi parçalar artık biraz eskide kaldı. Evinizi ekonomik bir şekilde dekore edebilmek istiyorsanız farklı eşyaları ayrı ayrı satın almayı deneyebilirsiniz.

Basit Eşyaları İşlevsel Hale Getirin

Hangi eşyalara ihtiyaç duyuyorsanız bunları ufak bir liste haline getirin. Daha sonra kendi imkanlarınız ile elinizdeki ufak tefek eşyaları ihtiyacınız olan eşyalar haline getirmeyi deneyin. Örneğin; ufak eski kutularınızı duvara sabitleyerek onları birer saklama ünitesi haline getirebilirsiniz.

Raf Kullanılmalı mı? Raf, dekorasyon stillerinde her zaman hayat kurtarıcı bir detaydır. Evinizin pek çok farklı yerine yerleştirebileceğiniz raflar ile farklı ve değişik bir havayı elde edebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde evinizin daha derli toplu olmasını da sağlayabilirsiniz.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Eksimum. Tüm Hakları Saklıdır.