Endüstriyel Toz Kontrol Sistemleri Nasıl Çalışır?

Çoğu endüstri şirketi, fanlar ve hava kanalları kavramına aşinadır, fakat bir toz kontrol sistemini işe entegre etmek ve neden bir diğerini seçmeniz gerektiği biraz kafa karıştırıcı olabilir. Endüstriyel toz kontrol sistemleri, tipik olarak havadaki tozları parçacıklarını bir hava akımında yakalayarak ve sistemin uygun kanalı boyunca bir toplama sahasına taşıyarak çalışır. Çark adı verilen özel bir fanı çalıştırmak için büyük bir endüksiyon motoru tarafından desteklenir.

toz-kontrol-sistemleri

En İyi Toz Kontrol Sistemi Hangisidir?

Piyasada çok çeşitli marka ve tipte toz kontrol sistemleri bulunmasından dolayı, tesisiniz için uygun toz toplama sistemi türünün belirlenebilmesi için bazı temel soruların cevaplanması son derece önemlidir: İş sektörünüz ve uygulamanız nedir? Kirletici maddeler veya toz partiküllerinin özellikleri nelerdir? Toz kontrolü içeride mi dışarıda mı olacak? Toz kontrol sistemi sürekli mi yoksa aralıklarla mı kullanılacak?

En iyi toz kontrol sistemleri, sistemin karşılaştığı toz sorununda etkili bir temizlik mekanizmasına sahip, uygun şekilde boyutlandırılmış ve ekonomik olmalıdır. İşiniz için mümkün olan en temiz çalışma ortamını oluşturmak istiyorsanız, toz kontrol sistemleri alanında en iyi ürünlere sahip enveks.com.tr adresini ziyaret etmeniz önerilir. Envex mühendisleri, toz indirgeme ile ilgili doğru ünitelerin seçilmesi ve en ekonomik toz kontrol sistemleri için sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyacaktır.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Eksimum. Tüm Hakları Saklıdır.