En İyi Mermerler ve Mermer İşletmeleri Nerede?

Türkiye, özellikle Batı Anadolu’da Menderes, Menteşe, Kazdağı, Istıranca, İç Anadolu’da Kırşehir, Doğu Anadolu’da Bitlis masifleri, Elazığ ve çevresi olmak üzere, oldukça zengin mermer yataklarına sahiptir. Bu alanlardan çıkarılan mermer Ankara, Afyon, Balıkesir, Denizli, Bilecik, Eskişehir, Kırşehir, Muğla, İzmir ve Bursa’daki fabrikalarda işlenerek iç ve dış piyasaya sunulur. Bu mermerler genellikle dünya pazarlarında üstün kalitesiyle ilgi çeken mermer tipleridir.

Mermerler, gerçek mermer ve mermere benzer kayaç şeklinde iki genel kategoriye ayrılabilir. Gerçek mermerler, metamorfizma sonucunda kalker ve dolomitik kalkerlerin kristalleşmesi ile oluşurlar. Renkleri çoğunlukla beyaz ve grimsidir. Bunlara “beyaz mermer” denir. Bazı mermerlerin bileşiminde; silis, silikat, feldspat, demir oksit, mangan oksit, mika ve organik maddeler gibi mineraller bulunur. Bu metal oksitlerin etkileriyle sarı, pembe, kırmızı, mavimtırak veya siyah mermer renkleri oluşur. Tercihler ve beğeniler farklı olabilir, ancak mermerler arasında çok büyük dayanıklılık farkı yoktur.

mermer-ankara

En Kaliteli Mermer Ankara İşletmesi Bircan Mermer!

Sektörün en iyi mermer Ankara işletmelerinden biri olan Bircan Mermer’de aradığınız tüm mermer çeşitleri ve doğal taş türlerini bulabilirsiniz. bircanmermer.com.tr web adresini ziyaret ederek mermer, doğal taş ve dekorasyon malzemeleri üreten firmanın iletişim adreslerine ulaşabilirsiniz.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Eksimum. Tüm Hakları Saklıdır.