Damatlık Seçerken Neye Dikkat Edilmeli

Evliliğe karar veren çiftlerin düğünlerinde giyecekleri gelinlik ve damatlıklar üzerinde en çok durulan konular arasında. Düğünde gözler gelin ve damadın üzerinde olacağından her şeyin kusursuz olması evliliğe ilk adımın atıldığı bu özel gün için çok önemlidir.

damatlık

damatlık

Damatlıklar gelinliğin yanında her ne kadar biraz sönük kalsa da damatlık seçimi konusunda erkeklerde sınırların dışına çıkmaya başladı. Siyah rengin dışında artık mavi ve beyaz damatlıklar da kullanılıyor.

Rahatlık Ön Planda Olmalı

Damatlıklarda ceketlerin tam oturmasına dikkat edilmeli. Omuzları tam oturması, kolların ise bilekten biraz aşağıda başparmağın ikinci boğumunun biraz üstünde olması gerekir. Ceket düğmelerinin saten olması şıklığı tamamlayan detaylardandır. Ceketin defosunun olup olmadığının mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Gömleğin yaka ve kollarının rahatsızlık vermesi, sıkması damadı rahatsız ederek düğünün keyfini kaçırabilir.

damatlık

damatlık

Renk olarak beyaz her zaman tercih edilen ve şıklığı gösteren bir renktir. Gömlek pilili veya işlemeli olabilir. Manşetler ceket kolu ucundan dışarı çıkması şıklığı tamamlar. Pantolonda rahatlık önemlidir. Belin sıkmaması gerekir; yaklaşık bir parmak boşluk kalması yeterlidir. Pantolon paça ayarlaması yapılırken pantolonun paçalarının ayakkabı üzerinde olması idealdir. Dar paçalar hareketleri kısıtlayacağı için tercih edilmemeli.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Eksimum. Tüm Hakları Saklıdır.