Ayva Çekirdeği ile Sivilcelere Elveda Deyin!

Doğadaki bulunan hiçbir şey tesadüfen yaratılmadı. Doğadaki her şeyin bir derde deva olduğu ve bunun son zamanlarda daha çok dillendiğini sizde fak etmişsinizdir. Bu devalardan biriside ayva çekirdeği ile gelen güzellik mucizesidir. Antioksidan özelliği bulunan bu çekirdeğin renk bozuklukları, sivilceler, kırışıklıklar ve izler için çözüm oluyor.

sivilceler için maske

sivilceler için maske

Uygulama Yöntemi Nasıldır?

Ayva çekirdeğini su ile karıştırarak uygulanan yöntem ile cildiniz yenilenirken sivilcelerde de belirgin azalma görülür. Ayrıca cilt lekeleri yok olurken daha sıkı bir cilde sahip olursunuz. Bunun için yapmanız gereken yaklaşık 8 tane ayva çekirdeğini yarım çay bardağı suya koyup üstü açık olarak bir gün bekletmektir. Diğer gün suyun jöle şeklini aldığını göreceksiniz. Bu jöleyi yüz ve boyun bölgenize sürerek 20 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Ardından ılık su ile durulayabilirsiniz.

sivilceler için ayva çekirdeği

sivilceler için ayva çekirdeği

Diğer bir yöntem ise yaklaşık yarım kilo ayvanın çekirdeğini bir bardak suda kaynatıp ağzı kapalı olacak şekilde 6 gün bekletme yoludur. Altıncı gün karışımın içindeki suyu süzüp kalan maskeyi geceleri yüzünüze uygulayarak kırışıklıklara veda ederken sivilcelerden de arınırsınız. Bu maskeyi yıkamayın. Kuruma olduktan sonra kantaron yağı ile yüzünüze masaj yapabilirsiniz. Kantaron yağı cildi yeniler.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Eksimum. Tüm Hakları Saklıdır.