Doğal Yollarla Dişleri Beyazlatma

Diş bakımı ve temizliği kişisel bakımda en önem verilmesi gereken şeydir. Çünkü bir insanın başkasında dikkat edeceği ilk yer dişleridir ve aynı zamanda diş bakımı ve temizliği sağlık açısından da oldukça önemlidir.

diş beyazlatma

diş beyazlatma

 

Özellikle sigara kullanımı, yanlış besinlerin tüketimi, çeşitli hastalıklar, düzensiz diş fırçalama ve bakımsızlık sebebiyle dişler zaman içerisinde sararır. Bunu önlemek ve dişleri beyazlatmak için doktora gidilmesi gerekir fakat evde de bu soruna çare olacak yöntemler uygulanabilir.

Dişlerin Beyazlamasını Sağlayan maddeler

Özellikle piyasada çeşit çeşit satılan diş beyazlatma ürünleri, işe yarasa bile çözümü kısa vadede sunabiliyor ve aynı zamanda dişlere zarar verebiliyor. Bu yüzen bu tarz malzemeler almak yerine her evde bulunabilecek karbonat da dişleri beyazlatmak için kullanılabilir.

diş beyazlatma

diş beyazlatma

 

Üstelik sadece beyazlatmakla kalmaz, ağız içindeki bakterileri de yok eder ve diş taşlarını temizler. Ayrıca karbonat çilekle beraber de kullanıldığında dişler üzerinde daha çok etki yaratır. Çünkü çilek, plak oluşumunu engeller. Sofra tuzu da dişlerin beyazlatılmasında önemli rol oynar. Karbonat kadar etkili değildir ama beyazlatmasının yanı sıra mikrop kırıcı özelliği vardır.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Eksimum. Tüm Hakları Saklıdır.