C Vitamininin Yararları

Vitaminler vücut dengemiz için önemlidir. Özellikle C vitamini bağışıklık sistemimizin güçlenmesi için son derece önemli olan vitaminler arasında yer alıyor. Bağışıklık sistemimizin güçlü olması gereken kış aylarında ise birçok farklı C vitamini deposu olan meyve tüketimine yer açarak bu güçlenmeyi kolaylıkla sağlayabiliyoruz.

Direncin düştüğü kış ayların yanı sıra yaz ayları da bağışıklık açısından sıkıntılı olabiliyor. Bunun temelinde ise klimalı olan ortamlarda bulunulması yer alıyor.

c-vitamin-e1511297421303

Yaz ya da kış ayları olarak ayırt etmeden her mevsimde C vitaminine ağırlık vererek vücudumuzun direncini artırırken aynı zamanda cildinize de sağlığı ve parlaklığı sunabilirsiniz.

C Vitamini Hangi Besinlerde Vardır?

C vitamini denilince akla ilk gelen sarı ve turuncu meyve ve sebzelerdir. Tüm sarı ve turuncu renge sahip olan meyve ve sebzelerde C vitamini yer alır. Bunun yanı sıra yeşil sebzelerde de C vitamini bulunuyor. C vitamini açısından güçlü olan besinler arasında kuşburnu yer alıyor. Kuşburnu tam bir C vitamini deposu olması sebebi ile çayının tüketilmesi önerilir.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Eksimum. Tüm Hakları Saklıdır.