Sağlıklı Diyetin İpuçları

Alınan fazla kilolar günlük sosyal hayat içinde sıkıntı yaratmasının yanı sıra sosyal yaşam kalitesi içinde insanlar ile olan iletişime de zarar verebiliyor. Hem fiziksel, hem psikolojik hem de sağlık açısından yalanan sıkıntılar alınan fazla kilolar sonrasında devam ederek alınan kilolarda artış gözlemlenir. Öncelikle psikolojik savaşın kazanılması oldukça önemlidir. Zayıflamayı gerçekten istemenin yanı sıra sağlıklı kilo vermeyi tercih etmek gerekir.

mineral-water-1532300_640

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için aşağıda yer alan kriterlere uygun olarak çalışmalara başlayarak öncelikle doktorunuz ile görüşmeniz önemlidir.

  • Sağlıklı zayıflamanın ilk yolu doktor kontrolünden geçerek sizin için özel olarak hazırlanacak olan diyet programına uygun hareket etmektir. Sağlığınızı etkileyen gizli şeker, tansiyon ve daha birçok problemin olup olmadığını bilmeniz diyetiniz içi önemlidir.
  • Spor aktivitelerine yer açmanız hem hızlı kilo vermeyi sağlarken hem de bedeninizi daha gerginleşmesini sağlar. Bu da kilo kaybı sonrası derinizin sarkmasının da önüne geçer.
  • Sağlıklı zayıflamanda yapılacak olan bir diğer işlem ise asla hızlı kilo kaybına değil dağılmış olan belli zaman içine yayılan kilo kaybını hedeflemektir.

 

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Eksimum. Tüm Hakları Saklıdır.