Evde Saç Boyama Yöntemi

Günümüzde birçok kadın kadar, erkekler de saç boyası kullanmayı alışkanlık haline getirdi. Bu sayede hem kendi saç renginden sıkılanlar yenilik yapma şansına sahip oldu hem de saçları erkenden beyazlayan kişiler için bir alternatif kapısı açıldı. Bugün birçok kişi saçlarını kuaförde boyatıyor olsa da, azımsanmayacak bir kesim de evde saç boyamayı tercih ediyor. Bu boyama şekli, el becerileri konusunda kendine güvenen herkesin yapabileceği bir eylemdir.

evde saç boyama

evde saç boyama

Evde saç boyama nasıl yapılır?

Aslında saçınızı boyamak için satın aldığınız boya kutusunun içinde bütün malzemelerin olduğu düşünülse de, evde saç boyama için bunlar çok da yeterli olmuyor. Çünkü her evin bir halısı ya da döşemesi olduğu için, uygulama sırasında yere sıçrayan bir damla boya yüzünden zemininizde lekeler oluşabiliyor. Bu durumu önlemek için yere naylon ya da gazete kâğıdı sermenizi öneririz.

evde saç boyama

evde saç boyama

Evde saç boyama yaparken, eğer saç boyunuz kısa ise aslında fırçayla ya da tarakla uğraşmanıza hiç gerek yok. Yaptığınız boya karışımını saçınıza tıpkı şampuan sürer gibi uygulayarak, en fazla 5 dakika içinde işinizi bitirebilirsiniz. Eğer saçlarınız uzunsa o zaman bir yardımcıya ihtiyacınız olacaktır. Önce saç diplerine, sonra da uçlara doğru tarakla ve fırçayla uygulama yapılmalıdır.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Eksimum. Tüm Hakları Saklıdır.