Bebek Bakımı Özen İster

Bebekleriniz dünyanın en hassas canlılarıdır ve tamamen size muhtaçtırlar. Üstelik henüz konuşamazken sıkıntılarını sadece ağlayarak anlatmaya çalışırlar ve sizin de bunu koşulsuz anlamanızı beklerler. Çünkü dünyaya gözlerini açtıkları ilk andan itibaren en çok size güvenirler ve sizin her daim gülen yüzünüz onun kendini güvende hissetmesini sağlar.

bebek bakımı

bebek bakımı

Bebeğinizin Hem Fiziksel Hem de Psikolojik İhtiyaçları

Bebeğinize psikolojik anlamda son derece olumlu bir enerji vermenizin yanı sıra onun bir de fiziksel ihtiyaçlar vardır. Mesela banyosu ve banyo sonrası yağlanmak gibi, poposunun her daim kuru ve temiz olması, gerektiğinde pişik önleyici rahatlatıcı kremler sürülmesi ve daha birçok ayrıntı var sayabileceğimiz.

bebek bakımı nasıl olmalı

bebek bakımı nasıl olmalı

Bir anne bebeği için her ayrıntıyı düşünmeye çalışır, onun temizliğinin yanı sıra yedikleri, içtikleri hatta kullandığı özel tabağı, biberonu ya da emziğinin hijyeni de annenin sorumluluğundadır. Bebeklerin cildi yeni doğdukları dönemde hassas oluyor ancak bazı bebeklerin cilt hassasiyeti biraz uzun sürebiliyor. İşte böyle bebekler için annelerin ekstra bir özen göstermesi gerekiyor. Mesela bebeğinin sürekli öpülmesine izin vermemesi gibi ya da her kremi kullanamaması gibi.

 

Etiketler: ,

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Eksimum. Tüm Hakları Saklıdır.