Alkali Su Nasıl Yapılır?

Beden sağlığımız için gerekli olan bazı dengeler mevcuttur. Bu dengelerin başında da pH değeri geliyor. Ph değerinin istenen denge seviyesinde bulunması bağışıklık yapısını güçlendirir. Bu sayede daha güçlü bir bedene sahip olursunuz. Alkali su ise Ph değerinin dengelenmesine yardımcı olur. (suyun ideal Ph değeri 7,4 olarak hesaplanmıştır.)

Alkali suyun faydaları oldukça fazla olup en önemlisi vücudun gücünü artırmasıdır. Beslenmenin içinde sadece su değil tüm yiyeceklerde alkali seçim yapmak sağlık açısından değerli bir başlangıçtır.

Alkali su nasıl yapılır sorunun yanıtı için öncelikle gerekli olan suyun ph değerinin bilinmesi gerekiyor. Hazır sularda ambalajında görebileceğiniz ph değerleri ile alkali su hazırlamak daha kolaylaşır. Fakat eğer çeşme suyunuzu alkali yapmak istiyorsanız her hangi bir laboratuara giderek ph testini yaptırabilirsiniz. Ya da eczanelerden satın alabileceğiniz ph test ölçme kitleri ile de bu testi evinizde yapmanız mümkün.

Alkali suyu yapmak için birkaç farklı yöntem yer alıyor. Karbonatla, limon ile ve ph damlaları ile alkali su yapımı mümkündür. Karbonat ile yapılacak olan alkali su da yüksek tansiyon hastaları dikkatli olmalıdır. Karbonattın sodyum içermemesine dikkat etmeleri önerilir.

Suyun ph Değeri

Suyun ph değeri 7 ve altı ise suyun asidik olduğunu gösterir. Ph değeri 7 sınırında ise nötr anlamında olup 7 değerinin üstü ise baz özelliklidir. En ideal olan su ph değeri ise 8 ya da 9 olan değere sahip olan sulardır.

Alkali Suyun Faydaları

  • Hücre yenilemesine katkı da bulunur.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Enerjik olmaya yardımcı olur.
  • Kilo vermeye yardımcı olur ayrıca verilen kiloların geri alınmamasını sağlar.
  • Diğer suya göre 2 kat oksijen barındırıp ayrıca bakteri de barındırmaz.
 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2021 Eksimum. Tüm Hakları Saklıdır.